Teknik Danışmanlık

Şirketlerimiz; faaliyet gösterdiği sektörde, kaliteli projeler üretmeyi amaçlamaktadır. Şirketimiz; konusunda uzman ve deneyimli teknik kadrosuyla, ulusal ve uluslararası teknik standartlardaki yönetmelik ve şartnamelere uygun, ekonomik, teknik danışmanlık, uygulanabilir ve işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek proje, kontrollük, mühendislik, çevre, jeoloji, jeoteknik, sondaj konularında kurumsal danışmanlık hizmetleri sunmakta ve hizmetlerini hedeflenen süreler içerisinde tamamlayarak müşterilerine teslim etmektedir.

Şirketlerimiz; Projelendirme hizmetleri, etüt ve fizibilite hizmetleri, planlama hizmetleri, araştırma ve geliştirme hizmetleri, keşif-şartname-ihale dosyası düzenleme hizmetleri, hakediş ve kesin hesap hizmetleri, mesleki kontrollük hizmetleri ve çevresel etki değerlendirme hizmetleriyle ilgili her türlü işlemleri profesyonel bir anlayış içerisinde sürdürmektedir.

 

Plan, Proje, Tasarım ve Etüd Hizmetleri

 

Şirketlerimiz; aşağıdaki alanlarda hızlı, güvenilir, kaliteli ve uygun maliyetli hizmetler sunmaktadır. Plan-Proje-tasarım ve etüd hizmetleri, mimarlık ve mühendislik hizmetleri, müteahhitlik hizmetleri yanında  alt yapı, sanayi tesisleri, sosyal ve kültürel tesisler yapımı alanında hizmet veren Akpınar Proje ve İnşaat, bir çok projeyi aynı anda yürütebilecek geniş ve deneyimli kadrosuyla aşağıdaki alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Büyük ölçekli kentsel tasarım projelerinden sanayi yapılarına, villalardan betonarme ve çelik yapılara her konu en küçük detayına kadar hazırlanmakta ve inşaat bitimine kadar takip edilmektedir.

 

Firmamız faaliyetlerini;

 

  • Kaba inşaat işleri, ince ve anahtar teslimi inşaat işleri, prefabrik inşaat işleri ve çelik yapı planı ve projesi,
  • Alışveriş merkezleri, şehir kulübü, spor tesisleri, cami, park,yürüyüş ve dinlenme alanları ve çay bahçeleri planı ve projesi,     ,
  • Isıtma, havalandırma ve tesisat mühendisliği planı ve projesi,
  • Kamu ve özel sektör hizmet binaları planı ve projesi,
  • Keşif ve Metraj hesaplaması,
  • Çevre düzeni planı ve projesi,
  • Kanalizasyon, yağmur suyu ve atık su hatları ve drenaj planı ve projesi,
  • Yol, su, elektrik ve telefon hatları  planı ve projesi,
  • Hafriyat işleri, kazıklı sistemler, her türlü izalasyon ve peysaj işleri planı ve projesi

 ve benzeri alanlarda sürdürmektedir.

 

Şirketlerimiz; pek çok projeyi başarıyla sürdürmektedir. Akpınar Sanayi Bölgesi içinde, sanayicimizin ihtiyacına cevap verecek her türlü fabrika, iş merkezi, depolama tesisi, ticaret merkezi, sağlık merkezi, akaryakıt istasyonu vb. tesisleri, uluslararası kalite ve standartlara uygun olarak üretmeye ve sunmaya devam etmektedir.

 

Şirketlerimiz; hem inşaat, hem de proje alanlarında başlatmış olduğu faaliyetlerini günün teknolojik şartlarında, deneyimli kadrosu ile zamanında yerine getirmede gösterdiği hassasiyet ile sektöründe yerini almıştır.

 

Şirketlerimiz; imar, inşaat ve proje akışının düzgün, hızlı ve kullandığı ileri teknolojinin verimli olabilmesi için gerekli teknik destek, personel ve ekipmanlara sahiptir. Proje grubumuzun uzman personeli; her türlü yapının statik-dinamik çözümlerinde, üç boyutlu analiz yazılımlarını ve ekipmanlarını kullanmaktadır. Yapı modeli hazırlanıp; boyutlama, optimizasyon ve problemin çözümü üç boyutlu ortamlarda yapılır. Değişik yük, deprem ve rüzgar etkisi altında, yapı davranışı animasyonları izlenerek yapının gerçekte maruz kalacağı yükler ve etkileri tespit edilir ve yapı buna göre projelendirilir. Ayrıca yapının taşıyıcı konstrüksiyon projesi de 3 boyutlu ortamlarda oluşturularak sistemin kurulması, detayların oluşturulması ve değiştirilmesi, eksiksiz ve mükemmel bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece mimarlara, yapı sahibine ve uygulama ekibine daha kapsamlı bilgiler sunulur. Üç boyutlu entegrasyon sayesinde hiç bir tasarım hatası yapılmamaktadır. Yapının tamamı üç boyutlu modellendiği için, bina içinde gezerek ve gerekli kesitleri inceleyerek her detay kontrol edilmektedir.

 

Zemin etüdü

 

Son deprem yönetmeliği paralelinde gerekli zemin sondajları ve etüdleri yapılarak Jeoloji Mühendisleri Odası onaylı zemin ve temel etüd raporlarına bağlı olarak tüm statik hesaplamalar yapılmaktadır.

 

Yapılan zemin etüdüne bağlı kalınarak bilgisayar ortamında statik hesaplar yapılmakta ve bulunan değerlere göre deprem perdeleri yerleştirilmekte ve radye temel üzerine betonarme kolon ve perdeler ile kirişli döşeme sistemi uygulanmaktadır.

 

Zemin etüdü ve zemin ıslah konularında aşağıdaki uygulamalar yapılmaktadır: zemin sondajı, mini kazık, fore kazık, ankraj, jetgrouth, istinat duvarı, jeofizik – jeolojik etüd ve iksa projeleri ve raporlaması yapılmaktadır.

 

Mimarlık ve Mühendislik hizmetleri

 

Şirketlerimiz; deneyimli kadrosu ile her türlü mimari ve mühendislik konusunda hizmet vermektedir. Kaliteli mekanlarda oluşturduğu mimari proje ve tasarımlarla hayatınızı kolaylaştırmaya devam etmektedir.

 

  
Sayfa Başı